На початку поточного тижня внутрішні ціни на пшеницю в Україні залишаються стабільними і складають 4,600-5150 грн/тонна за продовольчу зернову і 4500-4900 грн/тонна за фураж на первинних елеваторах.

Про це  повідомив аналітик зернових ринків Ярослав Левицький. За його словами, у чорноморських портах ціни попиту на пшеницю, порівняно з минулим тижнем, консолідувались до 5150-5550 грн/тонна.

«Зниження внутрішніх цін на пшеницю, що спостерігалося на початку поточного місяця, припинилося – це насамперед пов’язано зі стабілізацію світових цін, зокрема, на причорноморську зернову. Ажіотажний попит, що спостерігався протягом жовтня, поступово знизився, і наразі експортні ціни української пшениці перебувають у відносній рівновазі, коригуючись в межах 1 дол. США від крайніх позначок 195-205 $/тонна (FOB)», – зазначив експерт.

Він також повідомив, що на жовтневому піку попиту імпортерів Україна експортувала за місяць майже 3 млн. тонн пшениці, що на 1 млн. тонн більше, ніж у жовтні 2018 року, і взагалі найбільше, ніж будь-коли в цьому місяці за всі роки.

Загалом, на кінець минулого тижня за кордон з початку сезону відвантажено вже близько 12,5 млн. тонн зернових.

Наразі завдяки доброму врожаю пшеничний експорт суттєво випереджає показники, що фіксувалися в 2018-2019 маркетинговому році, а USDA в останньому листопадовому звіті, підвищив прогноз обсягу зовнішньої торгівлі зерновою для України на 0,5 млн. тонн – до 20 млн. тонн.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.