Більшість компаній в Україні є малими та середніми підприємствами (МСП), вони забезпечують роботою більш ніж 4 мільйони людей, виробляючи близько 20% ВВП країни.

Бізнес-середовище в Україні значною мірою регламентоване, але стандарти, послуги підтримки для МСП, політика щодо інновацій та надання допомоги жінкам-підприємцям потребують суттєвого вдосконалення.

Для здійснення інвестицій і оборотного капіталу представники малого бізнесу в Україні зможуть отримати кошти в рамках програми, яку організували ЄС, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і його банки-партнери.

Загальна сума підтримки, передбачена проєктом, становить 120 млн євро. Учасниками програми вже стали три банки в Україні, які є партнерами Європейського банку реконструкції і розвитку. 

Ініціатива “EU4Business” спрямована на поліпшення бізнес-клімату в країні. Програми ініціативи полегшують отримання фінансування для малого і середнього бізнесу, забезпечують навчання та адресну підтримку підприємств, очолюваних жінками, і тих, які працюють в сфері зеленої економіки.

МСП також отримують технічну підтримку щодо узгодження зі стандартами ЄС, що дозволить їм збільшувати експорт та отримувати вигоду від угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

Передбачається, що кредити в місцевій валюті захистять малі та середні підприємства від нестабільності обмінного курсу.

Повідомляє Landlord