523-696x278

У муніципалітеті Кляйнкарсдорф компанія Dresdner Vorgebirgs Agrar AG будує перший у Німеччині корівник із садом для молочної ферми, інвестуючи в даний проєкт 6 млн євро. Втіливши цю ідею, підприємство розраховує збільшити надої, подовжити тривалість життя корів і примножити їх приплід.

Сад для корів

Більше зелені, більше світла і повітря, більше технологій – і в кінцевому підсумку більше молока: ось що обіцяє концепція «Корівник із садом». Перший у світі корівник із садом був побудований виробником органічного молока Chris Bomers у 2015 році у Гроенло, Нідерланди. І ось тепер подібний сад з’явиться в Німеччині. 

«Корови, які добре почуваються, набагато здоровіші і живуть довше», – розповідає генеральний директор AG Люц Мюллер.

Компанія AG, що тримає 730 корів саксонської породи, уже давно шукає нових форм для вирощування і утримання поголів’я. Будівництво корівника-саду розпочнеться наступної весни, а наступної осені планується запустити його в дію.

Сад для корів: більше місця в стайні

Новий корівник буде збудовано на території AG на околиці Кляйнкарсдорфа. Будівля складатиметься з двох частин: саду та звичайної ділянки.

«Наші корови матимуть від 8 до 20 кв. метрів площі на одну тварину, – говорить керівник компанії. – Майже вдвічі більше місця, ніж у звичайному корівнику».

На садовій ділянці заплановані дерева та кущі, які створюють умови саду. Там корови можуть вільно пересуватися.

«Ми практично переносимо пасовище до стайні», – говорить Лутц Мюллер.

Підлога в садовій зоні буде так само м’яка, як і в саду на відкритому ґрунті. Її виготовлять із запатентованого пластику, котрий дозволяє сечі швидко просочуватися і потрапляти в спеціальний збірник. Це приводить до зменшення викидів аміаку.

Більше молока і більша плодовитість

Про доїння корів піклуватиметься робот, причому корови зможуть підходити до доїльного робота, коли завгодно.

«Це позбавляє корів від стресу, який виникає в традиційних корівниках під час очікування доїння і може негативно впливати на виробництво молока, – говорить Дженні Шульц, менеджер з виробництва компанії. – Корови, яких можна доїти, коли вони того хочуть, дають більше молока, оскільки вони відчувають менше стресу».

Цей принцип доїння також знижує ризик маститу. Крім того, утримувані в таких умовах тварини повинні жити довше і народжувати більше телят.

Повідомляє Landlord