12fa4a3a00a13fd26ee9d6eab5e9a6ca1454329006

У селі Липники (Пустомитівський район Львівської області), запрацювала перша в Західній Україні бананова ферма. Її власники — місцева сім’я Трушів. Крім цих фруктів у їхній теплиці ростуть ще майже 30 видів екзотичних рослин.

Вирощуванням бананів вони займаються вже два з половиною роки. Також на 6 сотках теплиці ростуть кавові деревця, лимони й лайми, апельсини, кумквати, інжир і навіть папайя.

Акцент Труші роблять на бананах, яких у вегетарію росте кілька десятків дерев. Серед них — карликовий сорт, а також тропікана, що сягає 4 метрів у висоту. Їх господарі привезли з Києва — із такої ж ферми.

Фрукти є лише приємним бонусом, адже рослини сім’я вирощує задля саджанців та озеленення.

«Банан буде плодоносити, якщо в його горщику є не менше ніж 57 літрів об’єму ґрунту. Для того, щоб утримувати ферму, яка спеціалізуватиметься тільки на плодах, потрібно вкладати мільйони, а також будувати кілометрові теплиці», — пояснює власник бананової ферми Андрій Труш.

Другою за популярністю серед покупців екзотичною рослиною, яка росте в теплиці сім’ї Трушів, є кавове дерево.  «Їх потрібно розсаджувати й раз на півроку збільшувати горщик. Тоді через деякий час вони зацвітуть і утворять зерна», — розповідає Надія Труш, дружина Андрія.

Тропічні рослини господарі живлять кінським перегноєм та закордонною органічною сумішшю.

«Наприклад, банан страждає від хімічних сполук: його листя жовтіє та опадає. Найбільше органіку любить папайя», — каже Ярослав Труш, батько Андрія.

Для того, щоб екзотичні рослини прижились, потрібні 16-20 градусів. Їх у вегетарію забезпечує котел, який розробили за голландською технологією: він нагріває до 2 тонн води, а насоси перекачують її теплицею. Серед клієнтів фермерського господарства — не лише прихильники екзотичних фруктів, але й дизайнери, які озеленюють приміщення.

Повідомляє Пропозиція