Біля села Куянівка (Сумська область) ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 5 МВт.

Проект реалізувало грузинсько-українське товариство з обмеженою відповідальністю «Українські енергетичні рішення 2018».

СЕС встановили на ділянці площею 10,8 гектарів, де свого часу знаходились поля фільтрації Куянівського цукрокомбінату.

«Після ліквідації підприємства земельна ділянка була вільною, мала цільове призначення (землі промисловості) та не була придатною для використання в сільському господарстві, – розповідає Куянівський сільський голова Олексій Павленко. – Інвестор взяв в оренду понад 46 гектарів на 49 років та сплачує до бюджету місцевої громади всі необхідні податки».

У серпні розпочалися підготовчі роботи, а на початку вересня – безпосередньо будівельно-монтажні. До робіт зі встановлення обладнання китайського та іспанського виробництва залучили як українських спеціалістів, так і іспанських, а також казахських. Сьогодні тривають пуско-налагоджувальні роботи.

Для обслуговування СЕС офіційно залучили спеціалістів з Білопілля: головного інженера і електро-слюсара/спеціаліста з обслуговування устаткування, також планують найближчим часом працевлаштувати ще декількох місцевих жителів.

«Кошти від оренди стовідсотково надходять до бюджету Куянівської сільської ради, які плануємо використати на соціально-економічний розвиток території, – каже Олексій Павленко. – Податок на доходи фізичних осіб надходитиме до районного бюджету, до моменту створення об’єднаної територіальної громади».

«Сонячна електростанція побудована з метою виконання зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства (в частині обмеження викидів забруднюючих речовин в атмосферу)»  – повідомив Олександр Кабанов, директор ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», яке зареєстроване на території Куянівської сільської ради.