75861765 Maisfeld Mit Jungen Pflanzen Auf Fruchtbaren Boden Eine Nahaufnahme Mit Lebendigem Gr N Auf Dunkelbraun 696x399

Одним із рішень проблеми листового мікроелементного живлення рослин є використання композицій мікроелементів, що є фізіологічно важливими для даної культури в хелатній формі. (Хелати – або внутрішньокомплексні сполуки сполуки, що утворюються при взаємодії іонів металів з молекулами деяких органічних сполук, що містять солеутворюючу і комплексоутворюючу групи).

Таку рекомендацію дають у Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

Як зазначається, ці складні комплексні сполуки розчиняються у воді, повністю засвоюються рослинами та практично нетоксичні.

Мембрана клітини розпізнає цей комплекс як споріднену біологічним структурам речовину. Далі іон металу засвоюється рослиною, а хелат розпадається на більш прості речовини.

Хелатні мікродобрива повністю компенсують дефіцит мікроелементів, таких як хром, цинк, залізо, кальцій, магній. Успішне використання хелатів відзначено великими і дрібними фермерськими господарствами. Агрозасоби цієї групи застосовують для протруювання насіння, кореневих та позакореневих підживлень.

Мікроелементи беруть участь у всіх життєвих процесах рослин, впливають на стійкість культур, закладання бруньок, формування плодів. Брак хелатів заліза негативно позначається на фотосинтезі.

Сівозміну і мінеральні добрива не в змозі компенсувати витрачені ресурси грунту.

Застосування хелатів дає позитивний результат у вигляді:

  • нормалізації обмінних процесів;
  • поліпшення фотосинтезу і росту рослин;
  • набуття стійкості до умов зовнішнього середовища;
  • формування стійкості проти захворювань;
  • поліпшення засвоєння азоту, калію та фосфору.