53-696x345

Група науковців з Каліфорнійського та Арізонського університетів (США) спроектували сонячні панелі, які завдяки використанню нанотехнологій вигинаються під інтенсивністю світла.

Інженери використали полімери, які реагують на світло і тепло.

«Явище, відоме як фототропізм (зміна напряму росту рослин під дією однобічного світла), виникає, наприклад, коли рослини самостійно орієнтуються на сонце протягом всього дня, – розповідають вчені з факультету матеріалознавства та інженерії Каліфорнійського університету. – Ми розробили штучну фототропну систему на основі наноструктурованих полімерів, які реагують на подразники і можуть вирівнюватися, тобто розташовуватися під прямим кутом у напрямку падаючого світла у тривимірному просторі і широкому діапазоні температур».

Коли світло падає під прямим кутом, сонячні панелі генерують найбільше електроенергії. Так, нахил у 75 градусів означає втрату 75% потужності.

Для випробувань був обраний гідрогель з наночастинками золота, а також світлочутливі полімери. При наведенні лазера складені з них структури швидко реагували на нагрів, стискаючись з одного боку і розширюючись з іншого боку – імпровізована “квітка” самостійно нахилялася до джерела світла.

Нова система отримала назву SunBOT. “Вона здатна самостійно миттєво виявляти і відстежувати джерело світла виключно у спектрі температур без подачі енергії або будь-якого людського втручання, – розповідають вчені. – Ми використали новий полімер для створення «стебла», на яке мов квітку помістили матеріал, який зазвичай використовується на поверхні сонячних панелей, – як результат, під променями світла полімер починав нагріватися і стискатися, стебло згиналося, підставляючи “квітку” під світло. “.

“SunBots – штучні соняшники – виявилося ефективнішими в генерації сонячної електроенергії на 400% у порівнянні з матеріалами без фототропізму, – пояснюють розробники. – Ці напрацювання можна використовувати для будь-якого пристрою, який втрачає ефективність із-за рухомого джерела енергії».

Повідомляє EcoTown