До нового року в Україні створять електронний реєстр сільгоспвиробників, на основі даних якого держава надаватиме підтримку в кредитуванні купівлі землі після запровадження земельного ринку.

Про це заявив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради Микола Сольський під час брифінгу після Погоджувальної ради.

«Зараз створюється електронний реєстр всіх малих, середніх і великих господарств. На це виділені відповідні кошти. Реєстр буде максимально швидко розроблений до нового року. За його допомогою малі і середні фермерські господарства матимуть спрощений доступ до звичайних комерційних кредитів», — зазначив Сольський.

Відповідно до досягнутих із комерційними банками домовленостей, для середніх і малих фермерів планують максимально спростити надання кредитів. Будуть передбачені навіть декларативні заяви, на підставі яких будуть видаватись кредити.

При цьому Сольський додав, що поки обговорюється питання про компенсацію державою 70% по кредитах. Попередньо, умови надання такого кредиту обмежуються веденням сільськогосподарської діяльності й реєстрації в Україні, а також відсутністю боргів і банкрутства.