12-696x310

У зв’язку зі скороченням поголів’я тварин, в українські ґрунти практично не вноситься органічне добриво – перегній. Якщо в 1990 році в середньому вносили 6 тонн гною, то в 2018 році – лише 0,2 тонни / га.

Переброджену біомасу, яка утворюється в результаті виробництва біогазу, можна успішно використовувати в якості органічних добрив, вважає Георгій Гелетуха, голова правління ГМ «Біоенергетична асоціація України».

«Українські ґрунти на даний час практично без органічних добрив. Тим часом переброджену біомасу можна застосовувати в якості біодобрив. Анаеробне зброджування є одним з найбільш раціональних способів переробки органіки в органічні добрива », – зазначив фахівець.

Біометан – майбутнє біогазу. Виробництво біометана в європейських країнах постійно зростає. Україна має високі ресурси виробництва біометана – 7,8 млрд. м³  – цей обсяг може замінити на 25% споживання природного газу.

Собівартість виробництва становить 340-570 євро / 1 тис. м3. Біометан може конкурувати з дизелем, бензином та зрідженим біогазом в мережі.

«Потрібно ввести зелений тариф на біометан нарівні з біогазом – це буде достатнім поштовхом для будівництва біометанових заводів», – вважає Георгій Гелетуха.