Голландський університет Вагенінген збирається створити автономну ферму, на якій поєднаються всі сучасні досягнення в галузі автоматизації та автономізації процесів у сільському господарстві.

Про це повідомляється на сайті університету.

Поки ще не ясно, яку саме форму прийме «автономна ферма», але скоріше за все йтиметься про вирощування сільськогосподарських культур у відкритому ґрунті. Сюди увійдуть як овочеві, так і зернові, технічні та олійні культури. Наприклад, на тих самих вертикальних фермах вже зараз всі процеси проходять в автономному режимі з віддаленим контролем.

Автономна ферма представлятиме цілу екосистему, яка дасть можливість робити практично все автоматично. При цьому, досягається не лише автоматизація процесів, але й зменшується залежність сільськогосподарських культур від хімічних речовин, мінеральних добрив та праці, забезпечується прозорість ланцюгів поставок для клієнтів без додаткового адміністративного навантаження для фермерів.

Початок роботи ферми планується вже наступного року. У Великобританії з 2015 року працював схожий проект під назвою “HandsFree Hectare”. Дослідники університету Харпер Адамс розпочали експеримент з вирощування зерна на одному гектарі без участі людей.

Проект виявися успішним, і завдяки цьому університет отримав грант від Innovate UK на створення повноцінної ферми з площею 35 га, яка називається “HandsFree Farm”. Програма дослідів на цій фермі розрахована на три роки.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...