Zemlya 1 600x356

Світовий банк (СБ) підтримує заплановане в Україні відкриття ринку сільгоспземель, вважаючи обов’язковими складовими земельної реформи обмеження концентрації земель, припинення рейдерства та надання фінансової допомоги малим фермерам.

У Світовому банку наголошують, що двадцятилітній мораторій на продаж землі стимулює корупцію в Україні, тож час земельної реформи вже настав.

«Двох десятиліть закритого ринку та непрозорості, що стимулює корупцію, вистачило всім – настав час земельної реформи», – йдеться у заяві СБ.

У Світовому банку вважають, що земельна реформа відкриє українським фермерам такі можливості :

  • купівлі та продажу земель;
  • доступ до кредитів;
  • інвестування і диверсифікацію.

При цьому власники землі зможуть отримати належну віддачу за свої активи.

«Земельна реформа потрібна для того, щоб українські фермери могли купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, щоб вони мали доступ до кредитів, мали можливість інвестувати та диверсифікувати джерела своїх доходів, а власники землі могли отримати належний їм прибуток за свій найцінніший актив», – наголошує Світовий банк.

У СБ переконані, що земельна реформа піде на користь як українським фермерам (малим, середнім та великим), так і землевласникам, а також підвищить економічне зростання і рівень життя всього народу України.

Повідомляє Landlord