Peredacha Zemli Otg U Korsun Shevchenkivskomu Rajoni 1024x535 696x364

Земельний кодекс України гарантує, що українці мають право безкоштовно приватизувати п’ять земельних ділянок землі під різні цілі. Все, що потрібно, – бути повнолітнім і мати паспорт України. Але роздавати землю держава довго не буде. У планах уряду зробити землю товаром. Тому норма про безкоштовну приватизацію не вписується в нову модель.

Ввести продаж землі планують з 1 жовтня 2020 року. Проект держбюджету-2020 передбачає 4 мільярди гривень на підтримку аграріїв. Юрист з практики земельного права Андрій Григоренко зазначає, що вже  зараз отримати землю у приватну власніть далеко не так просто.

Сфера безоплатної приватизації землі залишається однією з найбільш корупційних, починаючи від рівня місцевої влади і закінчуючи Держгеокадастром.

«Не обходиться і без судових розглядів неправомірних дій відповідного органу – розпорядника земельної ділянки», – розповідає Григоренко.

Однак спробувати отримати землю варто. Наразі в проектах законів про запуск ринку  землі нічого не говориться про скасування безкоштовної приватизації, але вони передбачають вільні купівлю-продаж земель державної та комунальної власності, зауважує партнер юридичної компанії “EQUITY” В’ячеслав Краглевич. Це істотно може зменшити кількість «вільних» для приватизації земель.

«Я пройшов весь шлях щодо отримання земельної ділянки, отримав гарантовані державою сотки і можу стверджувати, що це можливо, якщо наполегливо боротися за свої права. З огляду на анонсоване відкриття ринку землі і те, що вільних земель об’єктивно стає все менше, існує ймовірність, що таке право може бути істотно обмежене або взагалі скасовано. Тим, хто ще не реалізував своє право на землю, варто задуматися над цим і скористатися своїм правом чимскорше», – говорить Андрій Григоренко.

Повідомляє Пропозиція