У Південній Кореї запустили проєкт “Metro Farm”: будівництво вертикальних ферм у метро. Перша сіті-ферма, на якій вирощують листовий салат, проростки та зелень, вже діє в метро Сеула із жовтня. До кінця року планують відкрити ще чотири таких теплиці.

Проєкт “Metro Farm” реалізує південнокорейська сільськогосподарська компанія “Farm8” за підтримки держадміністрації Сеула.

Ферма, збудована в сеульському метро, не залежить від ґрунту і сонячного світла. Вона використовує світлодіоди, лотки для гідропоніки і цифрову мережу, яка контролює температуру, вологість, рівень CO2 та інтенсивність освітлення.

«Оскільки населення Південної Кореї старішає, а сільське населення швидко скорочується, сіті-фермерство – наше майбутнє, оскільки воно потребує менше місця і часу для вирощування овочів», – відзначив старший менеджер “Farm8” Кім Сон Юн.

Ферма в метро виробляє близько 66 фунтів зелені в день, а посів та збір врожаю – це на фермі єдина необхідна взаємодія з людиною.

Переваги

  • організатори проєкту запевняють, що для утримання ферм у всіх 5 точках метро буде потрібно всього три працівники.
  • на вирощування салату за методом гідропоніки від насіння до збору врожаю йде близько 38 днів, тоді як у відкритому ґрунті – понад 50 днів.
  • ферма також поглинає вуглекислий газ і поставляє кисень, що сприяє підвищенню якості повітря на станції метро.
  • оскільки овочі, вироблені на станціях, можна одразу ж реалізувати, витрати на логістику суттєво мінімізуються.

Недоліки

  • хоча інтерес до вертикального землеробства у світі зростає, залишаються питання щодо його економічної життєздатності в широкому масштабі. Зокрема дослідження, проведене в Японії минулого року, показало, що 60% сіті-ферм нерентабельні через вартість електроенергії, необхідної для експлуатації об’єктів.

Однак Південна Корея з обмеженими доступними землями, екстремальними сезонами, що утруднюють цілорічне вирощування рослин, і цінами на електроенергію, які є одними з найнижчих у світі серед розвинених країн, може виявитися ідеальним місцем для розвитку міських ферм.

Повідомляє Landlord