741

На полігоні твердих побутових відходіві Маріуполя запустили першу чергу біогазової станції загальною потужністю 1,2 МВт. Даний проект вартістю понад 2 млн євро у  Лівобережному районі міста реалізувала Група компаній «Укртепло».

Біогазова станція дозволить істотно зменшити ризик виникнення пожеж на сміттєзвалищі. «У повітря не потраплятимуть небезпечні токсичні речовини, – зазначають у компанії. – Також менше токсинів накопичуватиметься у ґрунті навколо полігону».

Незабаром у Маріуполі введуть в експлуатацію другу чергу біогазової станції, і об’єкт загалом  вироблятиме понад 10 млн кВт-год електроенергії щороку.

«Україна входить в десятку найбільш засмічених країн світу: на кожного українця припадає понад 8,5 тонн відходів щороку, з яких переробляється лише 3%, – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн. – Виробництво електроенергії з побутових відходів – це класичний win-win, коли інвестор вкладає кошти, а вигоду отримає і підприємство, і місцева громада разом з усією країною – це нові робочі місця, додаткові доходи для бюджету та чисте навколишнє середовище».

Біогазова станція у Маріуполі стала другою для компанії «Укртепло». Перший об’єкт почав працювати у 2017 році у Рівному на місцевому полігоні твердих побутових відходів. Біогазова станція у Рівному щороку видобуває 3-4 млн кубів біогазу, з якого генерують понад 4 млн кВт⋅год електроенергії.

Повідомляє EcoTown