1-696x464

Для виготовлення конопляної олії краще використовувати неочищену сировину, яку потрібно допрацювати до першого сорту. Це пояснюється тим, що очищене насіння швидко окислюється, тому потребує вакуумізації.

Про це розповів підприємець Олександр Сорока (Київська обл.). На його підприємстві виготовляється олія холодного віджиму з насіння нішевих культур під брендом «Справжня олія».

За словами виробника, суттєво відрізняється й ціна на таку продукцію. Так, на сьогодні середня вартість кілограма конопляного насіння становить 50 грн, а ядра (очищене насіння) – 250 грн.

Олександр Сорока радить виробникам олії висувати до постачальників сировини досить жорсткі умови щодо чистоти насіння. На власному досвіді він переконався в тому, що фермери не завжди приділяють належну увагу ньюансам очищення насіння від домішок. А олія, виготовлена із сировини з підвищеним вмістом домішок, гірчитиме, і переробник змушений буде продати її за нижчою ціною.

За словами підприємця, олія з конопель в останні роки набирає популярності завдяки безлічі унікальних властивостей, що не характерні жодній іншій олії. Колись вона була популярною в Україні, але поступово її витіснила соняшникова.

Повідомляє AgroTimes