Українським сільгоспвиробникам держава компенсовує 80% від вартості будь-якого вітчизняного насіння (без врахування ПДВ), але не більше 80 тис. грн. Отримати гроші можуть фермери, які мають прибуток що не перевищує 20 млн грн за останній рік.

Подати заявку в банк на компенсацію насіннєвого матеріалу можна до 1 грудня 2019 року, повідомляє директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька.

Щоб взяти участь у держпрограмі, слід подати заявку в банк. Її опрацюють протягом місяця. Банк формує реєстри одержувачів та передає до профільного міністерства для перерахування коштів. Фермери отримують всію суму призначеної компенсації наступного місяця (за звітним). Кошти надходять безпосередньо на рахунок фермера одним переказом.

Всього на реалізацію цієї програми держава передбачила 80 млн грн. За державною програмою наразі працює 29 банків.

За інформацією Наталі Буткової-Вітвіцької, банки в цілому вже завели реєстри на загальну суму в 12 млн грн. Тобто розрив між можливостями держави та заявками від фермерів та сільгоспвиробників (за результатами 8-9 місяців) складає різницю майже у 7 разів. Ймовірно, що не всі фермери знають про цю державну програму.

Повідомляє Landlord