Під час вирощування озимої пшениці слід приділити велику увагу захисту її від різноманітних збудників захворювання рослин.

Передусім слід провести протруювання насіння. Ефективними протруйниками насіння від сажкових хвороб, септоріозу, іржі, плямистостей і кореневих гнилей є Максім XL, Раксіл, Байлетон, Кінто ДУО плюс, Юнта, Девіденд (2 кг/тонн насіння) з регуляторами росту Вимпел або Реаком.

Також потрібно знищувати перенощиків вірусних хвороб – цикадок, злакових мух, попелиць, трипсів, жужелиць та озимих совок. Найкращими препаратами для цього являються БІ-58 Новий, Фастак та Актара.

Проти септоріозу, іржі, борошнистої роси, кореневих гнилей, плямистостей, фузаріозу, починаючи з фази кущіння, посіви слід обприскувати фунгіцидами Амістар-екстра (0,5-0,75 л/га), Альтосупер (0,4-0,5 л/га) або Байзафон (1 л/га).

У період виходу рослин в трубку (колосіння) з метою захисту від злакових мух, попелиць та п’явиць посіви обприскують препаратами Оперкот (0,15-0,2 л/га), Актара (0,15-0,16 кг/га), і у фазу молочно-воскової стиглості від клопа-черепашки, трипсів, хлібних жуків –  Діазол (1,5-1,8 л/га), Енжіо (0,18 л/га).

У баковій суміші проти фузаріозу зерна слід додавати фунгіциди з ципроконазолом, мікроелементи й регулятори росту.

У фазу кущіння проти бур’янів ефективні гербіциди Лінтур (0,15-0,18 кг/га), Пріма (0,4-0,6 л/га). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...