Цього року Туреччина збільшить свою частку у світовому виробництві фундука до 70%, зібравши до 800 тис. тонн лісових горіхів.

Про це стало відомо на нещодавній зустрічі делегацій країн-виробників та споживачів фундука у Стамбулі.

«Італія є найближчим конкурентом Туреччини у виробництві фундука у світі. Минулого року обсяг виробництва Італії склав 125 тис. тонн і становив 14% на світовому ринку. Цього року очікується, що обсяг виробництва лісового горіха в країні зменшиться до 100 тис. тонн і частка світового ринку знизиться до 9%. Азербайджан є ще одним конкурентом у виробництві лісових горіхів. Виробництво цієї країни також зменшиться; з 68 тис тонн до 42 тис тонн, а її частка на світовому ринку знизиться з 7% до 4%», — повідомив голова Асоціації експортерів лісових горіхів Туреччини Алі Гайдар Горен.

Наразі Туреччина експортувала понад 270 тис. тонн лісових горіхів та продуктів з них у сезоні 2018-2019 та отримала понад $1,5 млрд виручки.

Туреччина експортує фундук переважно в Європу. До десятки найкращих експортних ринків турецького фундуку  входять 9 країн Європи та Китай.

«Останнім часом найважливішою проблемою для виробників є наявність шкідників в садах. Тому, аби захистити фундук, нам потрібно приділяти особливу увагу до боротьби з комахами. Виробникам, які застосовують пестициди у власних садах, слід надавати підтримку на державному рівні, оскільки такі методи захисту рослин є досить дороговартісними», – підкреслив Алі Гайдар Горен.