Територія Луганської області має серйозну динаміку зростання обсягу сільськогосподарського виробництва. Тільки за минулий рік цей показник виріс на 9%. Про це розповіла директор Агентства регіонального розвитку Східного Донбасу Лариса Бичкова.

Після втрати російського ринку збуту регіон поступово налагоджує постачання в інші країни. У 2018 році експортний потенціал зріс на 20% – до $41 млн. Також збільшився експорт олії.

«Протягом останніх кількох років в області вирощують рекордну кількість зернових і зернобобових культур – близько 1,2 млн. тонн. Це є результатом поліпшення технологій землеробства і застосування сучасної сільськогосподарської техніки, а також свідчить про позитивну динаміку до збільшення врожайності », – зазначила Лариса Бичкова.

Загалом Луганська область має понад 1,42 млн. га. сільськогосподарських угідь і майже 1 млн. га. ріллі. У виробництві сільськогосподарської продукції задіяно понад 1 тис. підприємств. Переважна більшість фермерських господарств вирощують сільськогосподарські культури.

Головні культури – пшениця і соняшник. Зерновими культурами засіяно більше половини угідь, інші відводяться під такі культури, як ячмінь, жито, кукурудза, просо, гречка, овес, горох, ріпак, гірчиця і льон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.