«Червоний колір шкірки груші вважається досить затребуваною властивістю на ринку, оскільки відомо, що пігменти, що відповідають за почервоніння фруктів (антоціани), мають широкий спектр корисних для здоров’я властивостей», — зазначає працівниця департаменту сільського господарства, робочих місць та регіонів австралійського штату Вікторія Мадлен Піві.

За висновками дослідників, різні сорти груші неоднакові по сезонним закономірностям розвитку забарвлення і колірної реакції на подразники навколишнього середовища. Світло є абсолютною вимогою для посилення синтезу червоних пігментів в шкірці фруктів. Антоціани поводяться як сонцезахисний крем, захищаючи поверхню плодів від впливу сонця.

Кількість проникнення світла в полог дерева змінюється протягом всього вегетаційного періоду. Зростання вегетативних пагонів призводить до затінення, а подальше літнє обрізування дозволяє плодам отримувати доступ до вкрай необхідного сонця.

Під час проведення дослідів, затінення на ранніх і середніх стадіях росту плодів призводило до повної втрати червоного кольору, але потім пігмент повністю відновлювався протягом трьох тижнів після повторного впливу сонячного світла.

Груші, залишені на дереві після комерційного збору врожаю, продовжували інтенсивно набирати забарвлення, що говорить про важливість сонячного освітлення для цієї культури.

Вчені радять садівникам враховувати вплив світла на врожай.

Для цього необхідно:

  • висаджувати сади оптимальної щільності з орієнтацією з півночі на південь,
  • вирощувати їх на карликових підщепах,
  • контролювати внесення азотних добрив і тим самим не давати занадто пишно розростатися листю,
  • використовувати світловідбивну мульчу, 
  • своєчасно обрізувати дерева, у тому числі й влітку, при загущенні крони.

Однак високий рівень сонячної радіації може викликати деградацію пігментів через високу температуру поверхні плоду.

Одним із способів пом’якшення впливу сонячних променів є затінювальна сітка. Краще вибрати систему, яка дозволяє збирати сітку ближче до дати збору врожаю, якщо в плодах не вистачає кольору і малоймовірне виникнення сильної спеки або граду.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.