Yabluka 696x464

На ринку яблук в Україні зміцнюється тенденція підвищення цін. Попит великих оптових компаній і роздрібних мереж на сортове яблуко продовжує зростати, на тлі чого виробники яблук переглядають ціни  в бік підвищення.

Так, на даний момент садівники України пропонують до продажу яблука від 9 до 15 грн/кг ($0,36-0,61 кг), що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Причиною такої цінової ситуації як і раніше є досить обмежені обсяги пропозиції яблука на ринку. Багато фермерів вже заявили про фактичне завершення реалізації яблука осінніх сортів, тоді як яблука зимових сортів на сьогоднішній день багато виробників воліють закладати на зберігання.

При цьому, за інформацією виробників, підтримку цінам надає стабільно високий попит на продукцію з боку оптових компаній та роздрібних мереж.

Варто відзначити, що на даний момент яблуко українські садівники вже пропонують в середньому в 2,4 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Так, в кінці жовтня 2018 року ціна на цю продукцію в Україні не перевищувала 8 грн/кг ($0,32 кг).

Повідомляє EastFruit