В місті Славутич (Київська область) завершили монтаж першої кооперативної сонячної електростанції потужністю 40 кВт на даху універсаму “Мінськ”.

СЕС встановила технічна команда енергетичного кооперативу “Сонячне Місто”.

Реалізувати поект вдалося завдяки наполегливій роботі команди однодумців та інвестиціям 65 членів «сонячного» кооперативу.

«За рік зареєстрували кооператив, уклали договори з місцевою владою, перевірили та обрали придатні для встановлення сонячних станцій дахи, отримали технічні умови від обленерго, уклали низку договорів з постачальниками та  підрядниками, – зазначають Київській обласній раді. – На даний момент у проект інвестовано понад 2,5 мільйони гривень».

Для встановлення сонячної станції на даху універсаму «Мінськ» потрібно було отримати узгодження від місцевого комунального підприємства, яке керує торгівельними мережами, пояснює голова першого в Україні міського енергокооперативу, співзасновник ГО “Greencubator” Андрій Зінченко.

Загальна вартість проекту – 175 648 євро.

Зараз муніципальний енергетичний кооператив продовжує залучати нових членів до своїх лав. Інвестувати в “Сонячне Місто” те ж саме, що мати депозит у євро із відсотковою ставкою в 11%. Це можливо завдяки тому, що “зелений тариф” в Україні прив’язаний до курсу євро. Кожному учаснику кооперативу, який вклав 1000 євро, щороку повертатимуть 139 євро – і так до 2023-го.

За прогнозами інверсторів, період окупності проекту – 7 років, що враховує зміну вартості грошей у майбутньому. Окрім того, “Сонячне Місто” – це більше, ніж інвестиція. 5% з чистого прибутку кооперативу йтиме на проекти, спрямовані на розвиток Славутича.

Найближчим часом кооператив “Сонячне Місто” планує встановити ще дві сонячні електростанції потужністю 40 кВт та 120 кВт відповідно.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.