На початку земельної реформи ціна за гектар українського чорнозему в середньому по державі складе 1800-1900 доларів. Про це сказав радник Прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак під час форуму “Life after: Ключові аспекти запуску ринку землі в Україні”. 

«Зараз вартість близько 1600 дол. Якщо відкривати ринок по базовій моделі (без обмежень на право купувати землю), то середня вартість землі в Україні була б десь 2 тис. дол. Те, що вже зробили крок назад і відмовилися від нових покупців з іноземними інвестиціями, думаю, на 10% початкову ціну зменшило. Відповідно, на старті земельної реформи ціна на український чорнозем в середньому по країні буде орієнтовно 1800-1900 дол.», – зазначив Мушак.

Очікуваний економічний ефект від відкриття ринку землі буде перш за все в стабілізації української економіки.

«Якщо ми відкриваємо ринок землі, то стабілізуємо українську економіку, тому що в нас з’являється новий актив, який коштує умовно 50-60 млрд дол. Це означає, що гривня буде більш стабільна, тому що з’являється більше товару, який ви можете купити на гривню. Також з’явиться валютний капітал, з яким ви можете працювати», – проінформував експерт.

Також очікується істотне збільшення податкових надходжень до бюджету України.

До інформації: заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була введена в 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Зараз в Раді зареєстровано 11 різних законопроектів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Влада планує скасувати мораторій на продаж землі та запустити ринок землі восени 2020 року.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.