V Ukrayini Ukladena Persha Agrarna Rozpyska V Sadivnyctvi

Вперше в Україні видано фінансову аграрну розписку, за якою кооператив молочного напрямку кредитує одного зі своїх членів: фермеру надано кошти для утримання корів. Заставою за розпискою є майбутній врожай озимої пшениці, яка піде на виготовлення кормів для стада.

Згідно даної фінансової аграрної розписки кредитором є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напрямку «Жовтневий» (Запорізька область), а позичальником – член цього кооперативу, фермер Андрій Ігнатенко.

Кооператив «Жовтневий» – учасник проєкту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Global Affairs Canada (GAC). Цього року кооперативи-учасники проєкту прийняли рішення автономізації діяльності, зокрема через формування фондів для підтримки розвитку членів кооперативу. Адже саме стабільна членська база є запорукою успішної діяльності кооперативів.

Як показують реалії, саме ті кооперативи, котрі надають своїм членам різноманітний спектр послуг, є успішними. Так формується взаємна довіра, а члени кооперативу реально переймаються результатами діяльності та його розвитком.

Перспектива використання аграрних розписок у сільгоспкооперативах очевидна. Раніше вони були випробувані у ягідних кооперативах, там кредитним ресурсом були саджанці. А от суттєвим нововведенням у прикладі СОК «Жовтневий» є те, що вперше кооператив надав грошові кошти своєму члену для утримання корів. 

Фермер Андрій Ігнатенко, який отримав кошти, розповів, що вже давно планував поліпшити умови утримання тварин, але бракувало грошей.

«Ми, як і більшість членів кооперативу, підтримали ініціативу створення фонду, з якого можна було б отримати позику. Ми звернулися до правління кооперативу, підготували бізнес-план, пройшли співбесіду і були затверджені правлінням на отримання фінансування. Ми підготували документи і протягом 2 годин оформили аграрну розписку», – розповів Андрій Ігнатенко.

За рахунок отриманих коштів фермер планує придбати агрегат для забезпечення кормової бази тварин та зробити реконструкцію стайні. Господар розраховує таким чином збільшити поголів’я тварин і підвищити продуктивність ферми.

Повідомляє Landlord