Sunflower 696x392

«Забезпечити відвантаження отримувачам однорідної за якістю партії соняшника дуже складно», – зауважує Сергій Щербань, директор Білозаводського елеватора що на Харківщині.

Досвід підприємства свідчить, що під час закладання соняшнику в силос відбувається його потужне самосортування: сміття, особливо грубе, переміщається від центра до периферії – стінок силоса.

Під час вивантаження з силосу спочатку йде відносно чисте насіння, а під кінець – чи не навпіл зі сміттям, яке зривається зі стінок по радіусу силоса в центральну воронку.

Навіть якщо перед закладанням почистити насіння до базисного показника, то під час вивантаження перші тонни міститимуть менше ніж 3% сміття, а вже далі вміст в насінні сміттєвої домішки зростатиме аж до 4-5%.

Білозаводський елеватор (Харківська область), закладаючи соняшник у силос, спочатку очищує насіння до 5-10% по вмісту сміття, а вже відвантажуючи, допрацьовує його до базисного показника.

Таким чином, отримувач отримує соняшник належної якості, а елеватор економимо час і ресурси, уникаючи подвійної роботи, зауважує Сергій Щербань.

Повідомляє AgroTimes