На перший погляд це здається неймовірним: сотні квітучих полуничних рослин і довгі ряди червоних ягід в теплицях в середині жовтня. Латвійський фермер  Ілмарс Гулбіс не опалював теплиці навіть в ті дні, коли температура опускалася нижче нуля, але полуниця від цього не постраждала.

«Це перший раз, коли ми вирощуємо полуницю так пізно восени», – каже Гулбіс. Він не приховує той факт, що шукав сорт, який дає такий пізній врожай протягом чотирьох років, і в цьому році він нарешті знайшов його.

Спочатку він побоювався, що ягоди матимуть недостатньо хороший смаку і аромат, але був приємно здивований міцністю і розміром ягід. Власник не сумнівається, що рослини будуть плодоносити, по крайній мірі, ще один місяць, але додає, що все залежить від погоди.

Для ягід досить одного сонячного дня в тиждень, щоб полуниця отримала все необхідне. Гулбіс бачить майбутній потенціал для вирощування полуниці в Латвії. Цього року сезон почався вже в квітні, але тоді він був ще експериментальним.

Жовтень – ідеальний час для появи на ринку свіжої полуниці, так як у другій половині літа на ринку багато інших ягід. Фермер зауважив, що до середини вересня попит на полуницю невеликий, але в прохолодну погоду люди починають проявляти неабиякий інтерес до свіжої ягоди.

Господар визнає, що все ще допускає певні помилки у вирощуванні ягоди, але  постійно вчиться, намагаючись знайти найкращі рішення. Знадобилося багато зусиль, щоб зрозуміти, як примножити сорт, але тепер ясно, що восени можна вирощувати полуницю і в Латвії.
Назва пізнього сорту, який дає солодкі ароматні ягоди восени, нині є комерційною таємницею. Час покаже, чи будуть виправдані ці методи вирощування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...