У Франції за 30 км від Тулузи фермер Жиль Брифф вирощує тепличні томати за конкурентоспроможною ціною завдяки відновлюваній енергії, яку йому постачає екоцентр Econotre.

Французький фермер, що виробляє близько 6000 тонн томатів на рік, зміг знизити собівартість своєї продукції за рахунок використання теплової енергії з побутових відходів і тепер платить за обігрів теплиць вдвічі менше.

Щороку на 10 га овочевих теплиць, побудованих поряд з центром Econotre, постачається 25 тис. МВт · год теплової енергії. Це відновлене тепло доповнює 120 тис. МВт · год електроенергії, яку Econotre виробляє шляхом спалення 192 тис. тонн відходів.

Теплова енергія постачається за ціною 10,13 євро за МВт · год, що вдвічі зменшує рахунки власника теплиць за обігрів підприємства. Сприятливі умови дали змогу фермеру розширити площі до 10 га і виробляти 6000 тонн томатів на рік.

Econotre використовує метод спалювання побутових відходів для виробництва електроенергії та тепла: тепло, що виділяється при спалюванні відходів у печах, йде на виробництво електроенергії за допомогою турбогенератора.

Починаючи з 2016 року, низькотемпературна енергія, яка залишається після горіння, подається в овочеві теплиці, побудовані поруч з майданчиком, а не розсіюється в атмосфері.

«Це модель кругової економіки, – заявив директор компанії Econotre Гаель Шпіц. – Повторне використання 25 000 МВт · год на рік економить еквівалент 2200 тонн нафти та 6000 тонн СО2. Це забезпечило розширення діяльності компанії, яка створила 100 робочих місць, і дало можливість населенню споживати томати місцевого виробництва».

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...