Zx860y484 2891292 696x392

Вчені Інституту садівництва НААН України розробили новий сорт лаванди «Мрія». Про це повідомила головний науковий співробітник лабораторії квітково-декоративних та лікарських культур Ольга Рудник-Іващенко.

Вченим Інституту садівництва НААН вдалося зберегти кримську колекцію сортів лаванди. Однак вона виявилася нестійкою до морозів. Зате ексклюзивний сорт лаванди «Мрія» такого недоліку не має.

«Кримські сорти недостатньо морозостійкі, трапляється вимерзання рослин взимку до 60%. Зате наш новий сорт «Мрія» позбавлений такого недоліку. Його рослини адаптовані до умов Лісостепу і Полісся », – зазначає експерт.

За словами Ольги Рудник-Іващенко, лаванда є багаторічною рослиною і походить із Західного Середземномор’я. Вона стійка до посушливого клімату, однак на ранніх стадіях розвитку лаванду потрібно рясно поливати. Таким чином відбувається вкорінення рослини. Крім того, коріння лаванди вимагає дихання, а через надмірне зволоження ґрунту рослина може загинути. Не підходять їй і кислі грунти.

Також в Інституті садівництва НААН поділилися і іншими секретами вирощування лаванди. Так, наприклад, насіння лаванди запашної збирають восени, однак у відкритому грунті вони проростають погано.

Зате пророщувати пагони краще в теплицях, а згодом пересаджувати молоді рослини в поле. Фахівці радять розмножувати лаванду саме вегетативним способом. З одного куща можна отримати до сотні живців.