393875_1-696x401

Нещодавно на українському ринку з’явилися перші в цьому сезоні партії тепличного томату з Туреччини.

В нинішньому році сезон імпорту томата в Україні почався на 2 тижні раніше в порівнянні з минулим роком. На даний момент поставки турецького томату здійснюються виключно за укладеними з роздрібними мережами договорами, і у вільний продаж ця продукція практично не надходить.

Ситуація, що склалася дозволила українським комбінатам і далі підвищувати ціну на місцевий тепличний томат, сьогодні представники тепличних комбінатів пропонують до продажу свою продукцію від 22 до 23 грн/кг ($0,88-0,92 кг) в залежності від якості, що в середньому на 36% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Щодо цін на перші партії турецьких томатів, то на даний час вони дещо вище цін на українську продукцію та озвучуються на рівні 23-25 ​​грн/кг ($0,92-1 кг).

За словами ключових гравців українського ринку, обсяг пропозиції томата з Туреччини буде поступово збільшуватися, та вже з початку грудня, саме ця продукція буде становити основний обсяг в сегменті тепличного томату на ринку України.

Також, варто відзначити, що місцевий тепличний томат в Україні, на сьогоднішній день вже коштує в середньому на 22% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Повідомляє EastFruit