Якщо раніше аграрії північних регіонів України не надто переймалися погодними умовами, то цьогорічне спекотне й посушливе літо показало: врожай необхідно страхувати, говорить фермер Єгор Скляров із Сумщини. За програмою «МетеоЗахист» він отримав виплати на соняшник та кукурудзу. Зізнається: сподівався, але не очікував, що страхування так добре спрацює. Учасники програми індексного страхування «МетеоЗахист» на півночі й заході отримали компенсації за нестачу вологи в період цвітіння та наливу зерна, а на південному сході — за надмірні опади в період збирання врожаю.

Фермер Єгор Скляров поділився власним досвідом роботи з компанією «Сингента». Його господарство «Сейм-Агро» із земельним банком 2400 га розташоване в Сумській області, основні культури вирощування — соняшник, кукурудза, пшениця, соя та ріпак.

«Цей рік відрізнявся тим, що в червні й липні дощів практично не було, — пригадує Єгор Скляров. —Загалом по регіонах були суттєві проблеми саме через відсутність вологи й аномальну спеку. 37 градусів за Цельсієм у тіні для півночі країни — ще кілька років тому подібне й уявити складно було. У Харківській області в одному з господарств був позитивний досвід виплат. І ми дуже зраділи, коли програма «МетеоЗахист» дійшла й до нас».

Простота укладення угоди страхування

«Щоб взяти участь у програмі, нам не треба було дотримуватися жодних особливих вимог. Тобто це не вплинуло на ті продукти, які ми купуємо. Достатньо було виконати мінімум формальностей, заповнити анкету, внести туди поля — і все. Не потрібно було змінювати свою стратегію щодо насіння чи засобів його захисту, бо вони також потрапляли до програми. Ризики від втрати врожаю компенсували виплати компанії «Сингента», — ділиться досвідом фермер.

.«У серпні був приємно здивований, коли мені повідомили про виплати — приблизно 107 000 гривень стосовно соняшника й кукурудзи. Переконався, що програма вже довела свою ефективність по всій країні, а не лише в посушливих регіонах півдня та сходу.

Підкуповує програма в першу чергу своєю прозорістю — ми відразу бачимо механізм дії. Немає впливу людського фактору, бо працюють переважно алгоритми. Одразу розуміємо, яким може бути розмір виплат. У нашому випадку попередні домовленості були виконані.

Специфікою цього продукту є те, що він враховує показники метеостанції, розраховуючи кількість опадів. І хоча в нашому регіоні існує дефіцит метеостанцій, це не завадило працювати програмі досить правильно. Сподіваюся на подальше плідне співробітництво», — підсумовує Єгор Скляров.

Варто зазначити, що загальна площа покриття за програмою «МетеоЗахист» у 2019 році збільшилася на 40%, до 586 000 га, а розмір виплат — на 51%, до 44 млн гривень, що робить програму «МетеоЗахист» наймасштабнішою за розміром виплат в Україні.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...