1502035748 Drone Windturbine 1024x683 696x464

Шотландські вчені розробили повністю автономні дрони, здатні оглядати пошкоджені вітряні електростанції.

Проект вартістю в кілька мільйонів фунтів реалізувала Orca – офшорна робототехнічна компанія, яка вважається найбільшим академічним центром у світі, який включає в себе Імперський коледж Лондона, університети Оксфорда і Ліверпуля і більше 30 галузевих партнерів.

На відміну від більшості безпілотних літальних апаратів, даний вид дронів не вимагає участі оператора. Завдяки автономним роботам, які можуть ходити, плавати, літати і навіть думати самостійно, технічні фахівці позбавляються від значної частини роботи.

«Розумний» дрон може самостійно прикріплятися до вертикальних поверхонь і має роботизовану руку, – розповідають розробники. – Він може летіти до вітряної турбіни не тільки для її огляду, але і для установки датчика або навіть для ремонту, а оскільки він автономний, нікому не доведеться стояти на березі з пультом дистанційного управління».

За словами головного дослідника в Orca Hub, професора Девіда Лейна, розробка відкриває нові можливості в енергетичній галузі. «Автономні роботи можуть повзати, ходити і переміщатися по платформі так, як не вдавалося жодній з попередніх моделей», – зауважує професор.

Повідомляє AgroTimes