Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Інна Метельова зустрілася з представниками Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» щодо вдосконалення законодавства з питань поводження аграрних розписок  в Україні. 

«Система функціонування аграрних розписок сформована, вона цікава та зрозуміла як постачальникам (кредиторам), так і виробникам (боржникам), адже це можливість отримати необхідні матеріальні ресурси та кошти, щоб відчувати себе більш впевнено під час посівної та збиральної кампанії», – зазначила І.Метелева.

В ході дискусії учасники зустрічі обговорили питання, які припускають змінити характер відносин з використання аграрних розписок з договірних зобов’язань на операції з цінними паперами шляхом внесення окремих змін.

«Зміни в законодавстві посилять баланс інтересів боржника та кредитора, а також розширять бізнес-можливості роботи з аграрними розписками, що забезпечить передумови для розвитку рефінансування», – зазначила Лія Сорока, керівник Проекту «Аграрні розписки в Україні».

Найближчим часом зазначені питання передбачається винести на обговорення зі стейкхолдерами та зацікавленими центральними органами виконавчої влади з метою формування консолідованої позиції.

Як уточнили в міністерстві, з початку 2019 року агровиробниками оформлено 1238 аграрних розписок на суму 8 млрд грн., (На 721 аграрну розписку та 4,8 млрд грн. більше ніж за відповідний період 2018 року) Всього з початку впровадження за рахунок аграрних розписок в аграрний сектор залучено понад 14,5 млрд грн., а їх загальна кількість становить 2116.

За кількістю укладених розписок 60% фінансові, що передбачає відносини в грошовій формі. Середній розмір зобов’язань по одній фінансовій аграрній розписці – 5,8 млн грн., а по товарній – 8,4 млн гривень.

Понад 130 компаній кредитують по аграрними розписками, серед яких як українські, так і міжнародні компанії.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.