Горіхова муха може спричинити втрату до 80% врожаю волоського горіха. Ключовим моментом захисту є моніторинг динаміки прояву шкідника й інсектицидні обприскування.

У середині липня, коли з ґрунту вилітають перші самиці горіхової мухи, в кронах дерев вивішують жовті клейові дошки (пастки). Їх розташовують у тіні так, щоб на них ліпилося горіхове листя.

На клейові пастки наносять атрактант, який приваблює горіхову муху, найчастіше – карбонат амонію.

Стан клейових дошок перевіряють кожні три дня. Коли на них з’являться перші мухи, потрібне обприскування інсектицидом. До всіх інсектицидів додають протеїнову поживку (наприклад, гідролізат протеїну), яка після внесення у крону приваблює горіхову муху. Сумішшю інсектициду й атрактанту обприскують третину крони волоського горіха у північно-східному секторі.

Після першого обприскування раз на тиждень перевіряють на жовтих клейових дошках, чи з’являється горіхова муха у насадженнях. Комах вилучають з дошок, аби точно знати, скільки їх упіймалося протягом певного періоду.

Якщо шкідник й надалі ловиться у пастки, обприскування повторюють ще двічі-тричі. При цьому комбінують препарати, дотримуючись дозволеної кратності обробітків, норми внесень і термінів очікування.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...