За компостування підстилкового посліду із застосуванням перемішувальних машин і постійною аерацією буртів із компостованої суміші формуються такі самі бурти, як і за компостування у статичних буртах.

Однак для поліпшення доступу кисню до матеріалу в процесі компостування його за допомогою спеціальних машин з певною періодичністю постійно перемішують.

Періодичність перемішування залежить від динаміки температури та вологості суміші. Найбільшого поширення отримали одно- та двотижневі цикли перемішування.

Ще одним способом активної аерації компостних буртів є подача повітря в бурти вентиляторами через спеціальні перфоровані труби або щілинну підлогу.

За обох способів постійна аерація суміші зменшує загальну тривалість процесу компостування до 2-3 місяців, з яких власне процес активного компостування становитиме 1-1,5 місяця, решта – період дозрівання компосту.

Найбільшого поширення у практиці компостування набули аератори-змішувачі. Основне їх призначення — це розпушування попередньо сформованих буртів або накопиченої сировини. Тому при формуванні й аерації сировини відбуваються механізовані процеси її переміщення в площині і просторі. В результаті цих процесів створюється фізична форма бурта, раціональна для перебігу хімічних і фізичних процесів на основі перемішування. При цьому вивільняється окис вуглецю, а сировина насичується киснем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...