Vynograd Sekrety Vyrashhyvanyya Lozy 696x392

Надихнувшись досвідом успішних виноградарів, брати Косачі вирішили вирощувати виноград і на Львівщині. Так народилося фермерське господарство «Гроно Галичини»

Брати засадили 3 га землі на Жовківщині, але планують поступово збільшувати виноградник до 10 га. Зараз у винограднику Івана Косача понад 60 сортів, більшість з них – української селекції.

За словами фермера, виноград – це цікава  та невибаглива для вирощування культура.,  З нею можна півроку працювати, а півроку – відпочивати.

Якщо за виноградом правильно доглядати, то він може плодоносити до 150 років.

«Для інвестицій в один гектар виноградника потрібно від 200 до 250 тис. грн. Оптимальна посадка: міжряддя 3 м, а між саджанцями 2 м. На Львівщині з одного гектара можна зібрати більше 20 тонн винограду.

На гектар йде 2000 кущів, а з одного куща збирають мінімум 10 кілограмів. Виноград тільки з третього року починає плодоносити, тому всі інвестиції повертаються за 3-4 роки.

Брати Косачі роботу в винограднику називають своїм захопленням, але сподіваються, що в майбутньому до їх заняття приєднаються діти. Тоді це буде вже сімейна справа.

Повідомляє EastFruit