Боротися з багаторічними бур’янами на полях, призначених під сівбу ярих культур, доцільніше за допомогою механічних засобів.

Зокрема, знищувати дводольні багаторічні бур’яни гербіцидами суцільної дії на полях, де заплановано сівбу зернових культур, а саме озимої пшениці, недоцільно, оскільки вони є доволі дорогими.

Механічний спосіб боротьби з багаторічними бур’янами полягає в лущенні стерні одразу після збирання попередника. Його проводять у двох напрямках на глибину 6-8 см за допомогою дискового лущильника або дискової борони.

Якщо на полі є рослинні рештки, що заважають якісному лущенню стерні, то їх треба подрібнити протягом 2-3 діб від часу збирання культури.

Повторне лущення на 12-14 см (у разі значного засмічення багаторічними бур’янами) проводять через дватри тижні. За можливості друге лущення стерні можна замінити внесенням гербіцидів суцільної дії в разі масового відростання коренепаросткових бур’янів (осот рожевий, молочай лозний та ін.).

Після повного знищення коренепаросткових бур’янів гербіцидами суцільної дії слід провести відвальну оранку плугами з передплужниками на глибину, передбачену для кожної окремої культури.

Водночас на сильно забур’янених коренепаростковими видами полях доцільно провести оранку на 25-27 см або на глибину розміщення основної кореневої системи, яка потім висихає під дією сонця.

Після оранки (наприкінці осені) в разі масової появи бур’янів, насамперед коренепаросткових, слід провести культивацію на глибину 12-14 см з боронуванням. Крім того, цей захід частково допоможе вирівняти поверхню поля.