Група молодих перуанців запустила проект під назвою «Біо-рослина», в рамках якого створюються одноразові тарілки і миски, зроблені повністю з бананового листя. Завдяки фінансовому спонсоруванню Програми Innóvate в Перу (в рамках конкурсу Bio Challenge, який підтримує розробку інноваційних рішень) вони змогли розробити і виготовити спеціалізовані машини для виробництва біорозкладаної посуду.

З новим обладнанням винахідники можуть виробляти 50 тис. тарілок в місяць. Зі звичайного дерева виходить близько 1 тис. паперових тарілок.

Щоб зробити яскраві білі паперові блюдця, м’якоть, отримана з деревних волокон, повинна бути вибілена. Сполуки хлору входять в число найбільш небезпечних промислових хімічних речовин, що використовуються у великих обсягах. Вони  викликають пороки розвитку репродуктивної функції та імунної системи у живих організмів (включаючи людей).

Тільки в США щорічно викидається 64 млрд. паперових стаканчиків і тарілок. При цьому вони не підлягають переробці. Однак тарілки і миски від Bio Plant повністю розкладаються менш ніж за 60 днів. Ніякі хімічні речовини не використовуються для відбілювання, тому ніякі канцерогенні хімічні речовини не будуть вимиватися в їжу. Для виготовлення цих тарілок використовуються листя, які випали на землю, коли збирали грона бананів. 

«Орієнтовна ціна продажу наших виробів становить 29,64 -35,56 дол. США за 100 тарілок в залежності від товщини листа, але з часом вона може стати більш доступною для всіх споживачів», -повідомив перуанський винахідник Сото. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.