Pochva 1 696x419 696x419

В Україні напередодні відкриття ринку землі Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства реалізує проект з моніторингу якості грунту. Про це заявила представник сільськогосподарської організації ООН (FАО) в Україні Оксана Рябченко на нещодавній прес-конференції. 

«У рамках реформування ринку землі необхідно посилити моніторинг стану ґрунту, щоб уникнути конфліктних ситуацій», – заявила представниця FАО.

Як пояснила заступник міністра економіки Інна Метельова, вже розроблені критерії стану грунту, за якими можна проводити моніторинг на постійній основі. Вони дозволять зрозуміти, чи є в грунті деградаційні процеси, що є важливим в контексті реформування земельних відносин.

«Національне грунтове партнерство об’єднує сім держінститутів. Це ерозійні процеси, мікробіологічний стан грунту, тощо. Дані буде збирати Інститут охорони грунту, Інститут ім. Соколовського та ін. На їх базі буде збиратися та оброблятися відповідна  інформація», – додала О.Рябченко.

У FАО також попередили, що Україна знаходиться в зоні ризикованого землеробства, а Харківська область лідирує по деградації грунту.

Повідомляє Пропозиція