Поблизу села Білолісся Татарбунарського району Одеської області побудують нову сонячну електростанцію потужністю 14 МВт.

СЕС зведуть на непридатному для сільського господарства солончаковому ґрунті.

Примітно, що проект у сфері сонячної енергетики вперше фінансується європейським банком без участі вітчизняних фінансових структур: понад 12 млн євро терміном до 9 років під 3,85% річних були надані одним з найбільших банків Польщі Bank Pekao s.a.

Інвестором з української сторони виступила компанія «Ред Форест», яка входить до групи «Хорос» Юрія Качанова і спеціалізується на прокладанні ліній електропередач великої потужності.

Генеральним підрядником проекту став відомий польський виробник сонячних панелей Hanplast, який для цього відкрив своє представництво в Україні під керівництвом відомого фахівця Хенріка Едрея.

«У 3,85% річних входять банківські відсотки, а також відсотки генеральному підряднику і страхові послуги міжнародної корпорації Kuke, – пояснює технічний директор представництва Hanplast в Україні Олег Ворошиловський. – Для розвитку« зеленої» енергетики в Україні потрібні кредити за європейським зразком, а українські банки поки не можуть нам цього запропонувати».

В ЄС будівництво невеликих сонячних станцій потужністю до 1 мегават банки кредитують терміном більш ніж на 10 років під 0,5-1,5% річних, зауважує директор. «З українськими кредитами будувати сонячні електростанції зазвичай невигідно, особливо тепер, коли з наступного року «зелений» тариф зменшиться на 20%, – говорить Олег Ворошиловський. – Завдяки європейському банку ми маємо можливість побудувати СЕС потужністю 14 МВт, яка окупиться за 4-5 років».

За словами директора компанії «Ред Форест» Володимира Скомороха, зараз до будівництва залучено понад 200 робітників. Оскільки компанія зареєстрована безпосередньо в селі Білолісся, податки та орендна плата за територію надходитимуть до бюджету селищного товариства.

Повідомляє EcoTown