У другій половині сезону 2019-2020 рр. у країнах Близького Сходу може утворитися певний дефіцит яблука великих калібрів.

Про це імпортери яблук із цього регіону повідомили Українській плодоовочевої асоціації (УПОА).

Основною причиною є скорочення обсягів виробництва яблука великих калібрів в Італії і Франції – головних європейських експортерів свіжого яблука в ОАЕ та Саудівську Аравію.

Скорочення виробництва великого яблука в Італії і Франції відбулося з двох причин: через нехарактерні кліматичні умови в процесі вегетації і загальну орієнтацію виробників на дрібніше яблуко, яке користувалося все більшим попитом останніми роками в Азії і на Близькому Сході. Однак попит на велике яблуко в країнах Близького Сходу все одно зберігався, а от пропозиція постійно знижувалася.

При цьому, за словами трейдерів, замінити європейське велике яблуко в цьому регіоні досить складно, тому що яблуко з Ірану не відповідає мінімальним якісним параметрам і продається в низькому ціновому сегменті.

Наразі імпортери активізували закупівлі великих калібрів яблука в Сербії, намагаються закупити певний обсяг в Молдові, але там пропозиція також поки незначна, а досвід експортерів у поставках яблука морськими контейнерами на велику відстань занадто малий.

Українські експортери і садівники взагалі практично не пропонують яблуко будь-яких калібрів, очікуючи подальшого зростання ціни, яка на внутрішньому ринку вже вдвічі-втричі вище за торішню. Перші поставки українського яблука на Близький Схід очікуються не раніше листопада.

Імпортери яблука з Дубаї зазначають, що ціни на яблуко великого калібру цілком можуть зрости вже після Нового року, коли пропозиція скоротиться ще більше.

З лютого по квітень 2020 року, поки не збільшиться пропозиція яблука з країн Південної півкулі, постачальники, ймовірно, зможуть отримати навіть вищу ціну, ніж зараз, саме на великі яблука.

Повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.