Milk 3 12572 696x437

На Львівщині, в смт.Красне Буського району, готуються до відкриття першого молокопереробного заводу, який допоможе дрібному бізнесу самостійно встановлювати ціни на молоко, а не здавати його посередникам за копійки. Кошти на його будівництво в сумі $1 млн виділив уряд Канади. Решта котів – $300 тис. мають становити інвестиції від виробників молока.

Планується, що фермери, які здаватимуть на завод від 100 літрів молока на день, зможуть інвестувати до 50 тис. грн, а більш потужні виробники молока (спроможні здавати до 1500л/день) вкладуть у справу 750 тис. грн.

Про чергову зустріч фермерів – представників кооперативного руху молочарів із благодійниками, що ініціювали побудову першого в Україні кооперативного молокопереробного заводу,  повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Побудова молокозаводу допоможе вирішити проблему низької закупівельної ціни, на яку весь час нарікають фермери, говорить Юлія Шопська, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Скооперувавшись, дрібні фермери та середні господарства після відкриття заводу зможуть самостійно визначати ціну молока.

На зустрічі, що відбувалася в Львівській ОДА, за участі фермерських господарств, чиновників департаменту агропромислового розвитку, об’єднання кооперативів «Рівноправність» та доброчинної організації «Львівська аграрна дорадча служба», говорили також про особливості реалізації проєкту будівництва кооперативного молокопереробного заводу.

На кожну суму вкладених інвестицій з боку товаровиробників, уряд Канади у фонд інвестора перераховує суму, аналогічну вкладеним інвестиціям. Тобто інвестори – товаровиробники стають акціонерами заводу на суму, що вдвічі перевищує суму їхніх інвестицій.

Повідомляє Landlord