1db73d3 Lohyna Golov 696x410

Перед початком вирощування лохини важливо правильно обрати сорт. Сорти групуються за часом дозрівання ягід: є сорти раннього, середнього і пізнього терміну дозрівання.

Також важливим є фактор стійкості до морозів, хвороб. Для умов України найбільше підходять сорти, які за градацією морозостійкості USDA відповідають п’ятій зоні (це приблизно -32 °С), стійкі до захворювань і не вимогливі до умов вирощування.

Серед ранньостиглих рекомендують до вирощування в Україні сорти Дюк, Спартан (на легких ґрунтах) та Сієрра.

Із середньостиглих: Блюкроп, Блюґолд, Чендлер, Нельсон (на Півночі України).

З пізньостиглих – Еліот.

Саджанці для високопродуктивної плантації мають відповідати обраному сорту й ґатунку, мати добре розвинену кореневу систему та гарно розгалужені гілки, чого часто не вистачає саджанцям, вирощеним методом живцювання. Рослини мають бути здоровими.

Посадковий матеріал краще купувати в перевірених сертифікованих виробників, які мають відповідну інфраструктуру, дотримуються технологій вирощування та контролю шкідників і хвороб.

До інформації: П’ядицька об’єднана територіальна громада Коломийського району Івано-Франківської області прийняла рішення утворити на території своєї ОТГ Агрохаб з вирощування лохини.

Повідомляє AgroTimes