Очеретянка звичайна належить до гігромезофітів, тому найкраще росте і розвивається за достатньої кількості вологи. Оптимальні рівні ґрунтових вод для неї знаходяться в межах 50-60 см від поверхні ґрунту. В Україні дана культура зростає по берегах річок і на заболочених лугах, нерідко утворює зарості — по всій Україні (за винятком пд.Криму), але частіше в лісових і лісостепових районах.

Переважно це кормова рослина, а варіація зі смугастим листям — декоративна. Також очеретянка розглядається як енергетична культура з високим виходом біомаси. Містить грамін. Через шкідливу дію граміну на худобу, таку як вівці, селекціонерами були виведені бідні на грамін сорти.

Культура, як і всі багаторічні трави, потребує посиленого догляду за посівами в перший рік життя, який полягає в боротьбі з бур’янами. Якщо сівбу провели у липні-серпні, то, як правило, достатньо одного підкошування вегетативної маси. Якщо навесні, то підкошування травостою у перший рік слід провести кілька разів.

Для боротьби з одно- та багаторічними дводольними бур’янами використовують ті самі гербіциди, що й на посівах озимих і ярих зернових культур.

Перед висівом вносять повне мінеральне добриво (в мінеральній або органічній формі) з розрахунку: на мінеральних ґрунтах – N70-100Р45-60К60-90^ на торфових – Р90К120. 

На недостатньо розкладених торфовищах крім фосфорно-калійних добрив застосовують ще й азотні добрива в нормі N30-40.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...