З січня 2020 року у всьому Таїланді почнуть продавати екологічне чисте паливо з додаванням пальмового масла – біодизель B10.

Зараз екологічне паливо пропонують всього 100 автозаправок PTTOR з 1800.

«Тільки 9% тайських заводів виробляють пальмову олію, придатну для змішування з дизельним паливом, – розповідає заступник Міністерства економіки та торгівлі Сомбун Нокео. – Ще 4% до кінця цього року готові модернізувати свої виробничі процеси, аби якість олії відповідала стандартам біопалива».

Згідно зі стандартами японських автовиробників, пальмова олія для біодизелю повинна містити менше 0,4% моногліцерида (у тайському маслі його 0,7%), а у вихідному дизельному паливі концентрація води повинна бути менш як 200 частин на мільйон (у тайському дизелі зараз допускається концентрація води до 300 чнм).

За словами Сомбуна Нокео, найближчим часом з тайськими виробниками пальмової олії проведуть переговори про підготовку до торгівлі біодизелем B10 по всій країні з січня 2020 року. «З жовтня біодизель B10 доступний лише на деяких АЗС Таїланду, але до кінця 2019 року їх кількість може збільшитися до 150», – повідомив чиновник.

На 500 заправках PTTOR вже продають B20. Зараз ціна B10 за літр всього на 1 бат менше, ніж B7. «Наразі турбує висока вартість виробництва пальмової олії, оскільки уряд обмежує мінімальну ціну пальмової сировини у 4 бата за кілограм, – говорить керуючий директор компанії “Susco” Чайрит Симародж. – Але якщо уряд зможе знизити ціну B10 на 2 бата у порівнянні з B7, то попит  значно підвищиться».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.