У Борщеві (Тернопільська обл.) планують побудувати котельню, яка працюватиме на місцевих енергетичних культурах.

Об’єкт зводитиме Науково-технічний центр «Біоенергія» та Селянське фермерське господарство «Енергетична ферма в Україні», створені в рамках спільного українсько-норвезького проекту.

Зараз енергоферма у Борщеві вирощує павловнію, енергетичну тополю, світчграс та міскантус.

«Павловнія – швидкоростуче енергетичне дерево, яке в народі називають «адамовим» або «алюмінієвим», – цінна для енергетики та промисловості, – каже консультант з вирощування енергетичних культур Василь Паскарик. – За літо саджанці стали вищими від людського зросту, на п’ятий рік після посадки воно виростає заввишки 18-20 метрів і його можна зрізати».

Енергетичну тополю збирають на третій рік після посадки. Пізньої осені або ж взимку спеціальний комбайн зрізує і одразу дробить рослину на тріску, яку використовують для опалення.

Трав’янисті енергетичні культури – світчграс (просо лозоподібне), міскантус родом з Китаю, – не потребують особливого догляду і їх збирають кожного року.

Опалювати енергетичними культурами вдвічі економніше, ніж газом, переконують працівники енергоферми.

«В осінньо-зимній період у рослинах припиняється сокорух і вони природно висихають, – розповідає консультант з переробки Віктор Каськів. – Подрібнені енергетичні культури вологістю до 75% спалюємо у піролізному котлі, який вже третій рік опалює адміністративні приміщення ферми».

Зараз енергоферма продає у подрібненому вигляді вирощені на власних плантаціях енергетичні культури, а нова котельня дозволить реалізувати теплову енергію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.