Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано низку альтернативних законопроєктів про обіг земель в Україні. Їх ініціатори стверджують, що нові документи враховують зауваження, висловлені аграріями напередодні на зустрічі президента з представниками агросектора.

Порівняно з відповідним проєктом закону, внесеним до Парламенту Кабміном, нові законопроєкти передбачають зокрема зміни щодо можливості ​​придбання землі іноземцями, а також щодо обмежень загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб.

Як свідчать дані, опубліковані на сайті ВР, ініціаторами альтернативних проєктів Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення виступили:

 • №2178-10 – народні депутати Микола Сольський, Марина Нікітіна, Артем Нагаєвський та інші;
 • №2178-9 – народні депутати Василь Петьовка та Мар’ян Заблоцький;
 • №2178-8 – народні депутати Вадим Новинський, Дмитро Шпенов, Сергій Магера та інші;
 • №2178-6 – народний депутат Сергій Лабазюк.

Найбільш вірогідним до прийняття розглядається законопроект №2178-10.

Документ є альтернативний до урядового законопроекту про ринок землі в Україні №2178. Його ключові положення виглядають так:

 • зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;
 • ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%;
 • ввести перехідний період до 1 січня 2024 року, під час якого юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж 3 роки до набрання чинності законом;
 • набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:
   – громадяни України;
   – юридичні особи України, створені за законодавством України;
   – територіальні громади;
   – держава.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...