В аграрному комітеті ВР пропонують ввести нові обмеження щодо концентрації землі в одні руки: зменшити до 8% на рівні області та до 35% на рівні ОТГ. Наразі АМКУ вже розглядає механізм обмеження з точки зору антимонопольного законодавства.

На брифінгу «Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи» голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський розповів, що 10 жовтня завершився термін подання альтернативних законопроєктів щодо обігу землі.

У проєкті закону, який подали члени аграрного комітету та депутати від Слуги народу, були враховані думки аграріїв і зауваження президента.

Порівняно з документом, внесеним на розгляд Парламенту Кабміном, цей законопроєкт містить такі зміни:

 – у питанні придбання землі вводиться обмеження для юросіб: до 2024 року сільгоспугіддя в Україні не зможуть купувати компанії, засновниками яких є іноземці, особи без громадянства та іноземні держави. Тобто право придбання землі поширюватиметься лише на українських бенефіціарів, українських громадян;
 – обмеження щодо концентрації землі в одні руки: 8% на рівні області та 35% на рівні ОТГ.

«Ми обрали варіант обмеження на рівні країни, області, ОТГ, а також буде доопрацьовуватися механізм обмеження на рівні антимонопольного законодавства. АМКУ вже над цим працює», – відзначив Микола Сольський.

Повноваження щодо орендованих державних земель передадуть ОТГ, які самостійно прийматимуть рішення, що робити з цими земельними ділянками: продавати чи здавати в оренду. Всі операції здійснюватимуть через систему Prozzoro.

Стартовою ціною, як і пропонувалося в законопроєкті Кабміну, буде мінімальна нормативна грошова оцінка.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.