У період з липня по вересень 2019 року Україна імпортувала 6,8 тис. тонн яблука. Мова йде про найбільший обсяг імпорту у вказаний період принаймні за останні три роки.

Обсяги експортних поставок в порівнянні із попереднім роком майже не змінились, але вони є значно меншими, ніж імпортні – за перші 3 місяці сезону Україна продала на зовнішньому ринку 1,7 тис. тонн яблук, серед яких 1,5 тис. тонн припало на вересень. 

«У липні та серпні ми яблук майже не експортували. В цьому сезоні збирання врожаю розпочалось із запізненням, відчувається брак пропозиції українського яблука експортної якості, до того ж вартість продукції зросла майже в 2 рази у порівнянні із вереснем 2018 року. Укріплення гривні теж не сприяє експорту. До речі, в сусідній Польщі, де цього року очікується один з найгірших врожаїв, яблуко сьогодні вже коштує на 20% дешевше ніж в Україні. А Польща завжди була головним постачальником яблука в Україну»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «аналітика ОРСП «Шувар»

За даними «Інфо-Шувар» на найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку ОРСП «Шувар», розташованому у Львові, переважає пропозиція українського яблука. Його середня вартість становить 10-12 грн/кг (0,37-0,44 EUR/кг).

Не дивлячись на суттєве подорожчання, попит на яблуко залишається досить активним. Від початку сезону на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» було продано понад 2 тис. тонн яблука, порівняно із попереднім роком обсяг збільшився на 25%. Найбільш помітно обсяги реалізації почали зростати від початку осені.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.