Команда вчених з Пенсільванії (США) створила модель для визначення ефективного розташування вітряної електростанції і прогнозування добового вироблення нею електроенергії на конкретній території.

Розробка дозволить встановлювати вітрогенератори на ділянках з більш передбачуваними вітрами.

“Зазвичай для будівництва вітряної електростанції шукають хорошу місцевість із середньою швидкістю вітру, яка буде не надто сильною, але і не надто слабкою, але постійною, – зазначає професор географії, метеорології та атмосферних наук Гвідо Сервоне. – Ми знайшли більш точний і ефективний спосіб оцінки передбачуваності вітру в конкретних місцях завдяки технології, що отримала назву «Аналоговий ансамбль» (AnEn), розробленій  Національним центром атмосферних досліджень”.

AnEn проводить аналіз помилок в прогнозах виробництва електроенергії вітряками по всій країні і використовує історичний набір спостережень і прогнозів, які охоплюють принаймні кілька місяців, але переважно два роки. Дана технологія забезпечує ймовірну модель прогнозу, в даному випадку наявного вітру для виробництва електроенергії на конкретній території.

“Ми помітили, що місця з більш високою середньою швидкістю вітру пов’язані з більшим ступенем невизначеності прогнозу, що збільшує складність прогнозування швидкості вітру в цих місцях”, – повідомляють дослідники.

Використовуючи минулі прогнози від потенційних місць розміщення вітряків, будівельники зможуть вибирати місця можливо з більш низькими середніми швидкостями вітру, але зате з більш послідовними і передбачуваними вітрами.

“Модель створює криву ймовірності для виробництва вітру, на підставі якої компанії зможуть, з урахуванням відповідних ризиків,  приймати рішення щодо будівництва ВЕС.” – кажуть науковці. 

Модель надзвичайно ефективна. З огляду на поточний прогноз, вона шукає історичний прогноз, який відповідає і забезпечує фактичні швидкості і тривалість вітру, а знаючи швидкість вітру, можна обчислити обсяг виробленої електроенергії протягом певного часу.

Розроблена модель дозволяє отримати прогнозований добовий обсяг електроенергії виробленої вітрогенераторами на конкретній території.

“Постачальники електроенергії повинні знати, скільки енергії доступно на день вперед, у них мають бути надійні джерела без ризику блекаута, – каже Гвідо Сервоне, який також є помічником директора Державного інституту кібернауки в Пенсільванії. – Вони також не хочуть купувати більше електроенергії на спотовому ринку, тому що покупки в той же день коштують дорожче”.

“Ми могли б працювати безперервно на великій території без особливих проблем”, – запевняє Гвідо Сервоне.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.