Нещодавно Кабінет міністрів  затвердив Порядок встановлення спеціальних умов імпорту харчових продуктів та кормів. Він має забезпечити охорону території України від занесення особливо небезпечних хвороб тварин.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Раніше головний ветеринарний лікар міг безстроково обмежити ввезення продукції. Це був момент для маніпуляції та корупційних зловживань, – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. – Тепер ветеринарний інспектор може тимчасово обмежувати ввезення продукції на 72 години як швидке превентивне рішення. Потім відділ оцінки ризиків робить аналіз, і в разі необхідності вводиться довгострокове обмеження на ввезення до його зняття».

Фактично змінилася сама процедура: тепер рішення ухвалюється на основі експертної оцінки, а не рішення однієї посадової особи.

Згідно з рішенням уряду, буде посилений контроль за переміщенням харчових продуктів та кормів через державний кордон України. Це своєю чергою призведе до покращення епізоотичної ситуації щодо АЧС і до зменшення виплат із резервних місцевих фондів.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.